Rejsy turystyczne po Zalewie Szczecińskim i wokół wyspy Wolin

         Jednym z najbardziej fascynujących wakacyjnych przeżyć może być morska przygoda. Zarówno wytrawni żeglarze, jak i zatwardziałe "szczury lądowe" mogą liczyć na odpowiednią dla siebie ofertę. Teraz to ty możesz opalać się i żeglować na pokładzie jachtu, patrząc "z góry" na "szczury lądowe" podziwiające twoją żaglówkę. Rejsy po Zalewie Szczecińskim i wokół wyspy Wolin. Wcale nie musisz patrzeć z brzegu na mknące po wodzie jachty i motorówki. . Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przeżyciem wakacyjnej przygody na wodzie i nad wodą. Wypływamy na naprawdę szerokie wody Zalewu Szczecińskiego. 

           Największy zbiornik wodny województwa - Zalew Szczeciński oferuje doskonałe warunki dla rekreacji i turystyki wodnej. Nad zalewem usytuowanych jest wiele portów handlowych, rybackich i jachtowych,  takich jak: Stepnica, Wolin, Kamień Pomorski, Dziwnów, Trzebież, Wapnica, Nowe Warpno oraz Altwarp i Kamminke . Mogą do nich zawijać statki pasażerskie "białej floty". Spotkanie z dużymi, pełnomorskimi statkami pasażerskimi i handlowymi czeka turystów w portach Szczecina, Świnoujścia. Przez cały czas żeglugi po Zalewie spotykamy pełnomorskie statki, mijamy holowniki z barkami i kutry rybackie. 

            Zalew Szczeciński w połączeniu z wodami niemieckiej części Kleines Haff stanowi największy w Polsce zbiornik morskich wód osłoniętych. Oprócz tej "dużej wody", portów morskich i marin są tu także rzeki, dzikie zatoczki.

     Jacht "Morskie Opowieści" -produkcji angielskiej.
Ketch długość 9,67 m,  powierzchnia żagla 37 m2, silnik 21 kM, 7 koji.

Jednorazowo na pokład może zamustrować 5-6 osób w zależności od posiadania patentu żeglarskiego przez uczestników.

Galeria zdjęć jachtu "Morskie Opowieści".

 

ZAKWATEROWANIE:
Na jachcie, każdy ma do dyspozycji koję z materacem. 

WYŻYWIENIE:
Przygotowują wspólnie uczestnicy, z produktów dostarczonych przez organizatora. Jacht ma segment kuchenny i wyposażenie stołowe. Pierwszy posiłek - kolacja w dniu przyjazdu, ostatni – śniadanie.

NIEZBĘDNE WYPOSAŻENIE uczestnika:
Śpiwór, sztormiak (kurtkę przeciwdeszczową), dres lub polar, ubranie i obuwie sportowe (na miękkiej podeszwie), strój kąpielowy, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustę), krem z filtrem UV, latarka. Należy spakować się w worek żeglarski lub plecak bez stelaża. 
Obuwie na grubej podeszwie, buty typu "trapery", "glany" absolutnie wykluczone!

GŁÓWNE WYMAGANIA:
Paszport ważny 6 miesięcy od daty zakończenia rejsu. Umiejętność pływania (minimum 200 metrów). Doświadczenie żeglarskie oraz patent żeglarza mile widziane ale niekonieczne.

HOME